14.05.2020

Zmiany w Prawie telekomunikacyjnym

izabela ustymenko

Sejm uchwalił zmiany w Prawie telekomunikacyjnym, zmierzające do rozpoczęcia I etapu wdrożenia w Polsce Dyrektywy ustanawiającej Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej (EKŁE, z ang. European Electronic Communications Code, w skrócie EECC). Najważniejszą zmianą jest umożliwienie konsumentom rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w formie elektronicznej, co do tej pory pozostawało w gestii ustaleń umownych między operatorami a ich klientami. Ponadto projekt zakłada wprowadzenie nowych obowiązków informacyjnych – operatorzy będą musieli poinformować abonentów o automatycznym przedłużeniu umowy na czas nieokreślony – nie później niż 30 dni przed upływem okresu na jaki umowa została zawarta. Oprócz tego, wprowadzono obowiązek do przekazywania przez operatora, nie rzadziej niż raz w roku, informacji o najkorzystniejszych oferowanych pakietach taryfowych oraz umożliwienie abonentom monitorowania wykorzystania usług.

Zmiany w Prawie telekomunikacyjnym wprowadzono ustawą o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (lepiej znaną jako „Tarcza 3.0”). Ustawa ta została opublikowana w Dzienniku Ustaw w dniu 15 maja br., lecz ustawodawca dał firmom z branży czas na dostosowanie się do nowych wymogów, gdyż większość zmian z zakresu Prawa telekomunikacyjnego wejdzie w życie dopiero pod koniec roku (21 grudnia 2020 r.).

Aby zapoznać się bliżej z pełnym zakresem proponowanych zmian zachęcamy do kontaktu z kancelarią.

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/zmiany-w-prawie-telekomunikacyjnym—pierwszy-etap-wdrozenia-europejskiego-kodeksu-lacznosci-elektronicznej

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    NIP: 9452181482 REGON: 123240424
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    mackrell Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl