08.12.2020

Praca zdalna podczas izolacji domowej już dozwolona!

Paulina Obara

Pracodawco, czy wiesz, że w życie weszła już nowelizacja tarczy antykryzysowej, umożliwiająca uzgodnienie z pracownikiem przebywającym na obowiązkowej izolacji domowej, świadczenia pracy zdalnej?

Przypominamy, iż dotychczas przepisy znowelizowanej tarczy antykryzysowej dopuszczały taką możliwość wyłącznie dla pracowników objętych kwarantanną. Pracodawca, nawet w przypadku uzgodnienia świadczenia pracy zdalnej z pracownikiem poddanym izolacji domowej, narażał się na popełnienie wykroczenia przeciwko prawom pracownika oraz na nałożenie kary do 30 000 zł.

Problem został dostrzeżony, co skłoniło parlamentarzystów do uchwalenia kolejnej nowelizacji tarczy antykryzysowej. Niemniej jednak, przepisy wciąż budzą wiele wątpliwości.

Nie wiesz, jak poprawnie uzgadniać z pracownikiem poddanym kwarantannie lub izolacji domowej świadczenie pracy zdalnej? Zapraszamy do kontaktu!

 

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    NIP: 9452181482 REGON: 123240424
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    mackrell Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl