09.12.2020

Prawnicy Kancelarii wsparli spółkę Ailleron w sfinalizowaniu transakcji na 111 mln zł

Monika Kapijas

Partner zarządzający Kancelarii Michał Konieczny, adw. Paulina Opiełka i r.pr. Monika Kapijas świadczyli doradztwo w toku przygotowań do procesu inwestycyjnego oraz w negocjacjach warunków transakcji na rzecz spółki Ailleron, czołowego dostawcy nowoczesnych produktów i usług technologicznych.

W ramach transakcji jedna z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, Enterprise Investors zainwestuje w Software Mind 111 mln zł poprzez odkup od Ailleron części istniejących udziałów za 40 mln zł oraz dokapitalizowanie spółki kwotą 71 mln zł.

Przyniesie to funduszowi 50,2% udziałów w Software Mind, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli operacyjnej nad Software Mind przez Ailleron.

Jak przekonuje mec. Michał Konieczny, który przewodził zespołowi prawników z Kancelarii:

– Transakcja to wynik efektów ciężkiej codziennej pracy wykonywanej z pasją przez zespół Ailleron i Software Mind.

Spółce Ailleron serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za powodzenie kolejnych inwestycji. Ze szczegółami dotyczącymi transakcji można zapoznać się w zakładce PORTFOLIO: Obsługa inwestycji Enterprise Investors w Software Mind.

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    NIP: 9452181482 REGON: 123240424
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    mackrell Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl