17.07.2020

25.000 dla pierwszych startupów, które zgłoszą się do programu PARP

izabela ustymenko

Już 22 lipca rusza nabór wniosków na uzyskanie bezpłatnej pomocy prawnej dla młodych przedsiębiorców z programu PARP. Nasza kancelaria kolejny rok z rzędu jest partnerem w programie. W ramach wsparcia można uzyskać aż 25.000 zł na sfinansowanie usług prawnych związanych z rozwojem przedsiębiorstwa. Wkład własny nie jest wymagany!

Aby uzyskać dotację wystarczy 22 lipca złożyć wniosek na stronie PARP i wskazać zakres usług prawnych, jakimi jest zainteresowany przedsiębiorca. Są to m.in.: pomoc w procesie inwestycyjnym (badanie due dilligence, umowa inwestycyjna), opracowanie umów z kontrahentami / odbiorcami technologii, badanie ryzyk działalności oraz bieżące konsultacje prawne. Kancelaria zrealizuje zamówioną usługę, a także pomoże w uzupełnieniu wniosku o dofinansowanie i skompletowaniu załączników. Program adresowany jest do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w Polsce nie dłużej niż 5 lat oraz osiągających przychody z działalności operacyjnej od max. 3 lat.

Informacje o konkursie na stronie PARP: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/wsparcie-prawne-dla-start-upow

Wniosek w konkursie składa się elektronicznie, za pośrednictwem Generatora Wniosków PARP dostępnego pod adresem: https://lsi1420.parp.gov.pl/home.  W Generatorze należy wybrać nabór „Wsparcie prawne dla start-upów” o numerze POPP.01.01.00.

Podczas uzupełniania wniosku należy złożyć oświadczenie, czy jest się mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą. Pomocne może się tu okazać narzędzie „Kwalifikator MŚP”, udostępnione na stronie: http://www.parp.gov.pl/definicja-msp

Wnioskując o dofinansowanie można wskazać łącznie wszystkie 5 kategorii wsparcia, o którego otrzymanie wnioskuje przedsiębiorca.

Wsparcie w programie stanowi pomoc de minimis.

 

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl