12.03.2021

Zmiany po Brexicie – czasu coraz mniej. Pobierz kompendium wiedzy

Łukasz Wieczorek

Do 30 czerwca 2021 roku obywatele UE przebywający w Wielkiej Brytanii będą musieli zaktualizować swój pobyt uzyskując tzw. status osiedlonego. Czasu pozostało niewiele, a zainteresowani nadal nie znają przepisów. Specjaliści Kancelarii Konieczny Wierzbicki w swoim raporcie omawiają szczegółowo zmiany, które warto znać.

Brexit – powrót kontroli granicznych i celnych

Od października 2021 roku, aby wjechać na teren Wielkiej Brytanii konieczne będzie okazanie paszportu. Nie wystarczy już dowód tożsamości.

Brexit wiąże się również ze zmianami w transporcie towarów. Specjalny status uzyskała Irlandia Północna. Protokół z 2019 roku wskazuje tam jako granicę kontroli celnej granicę Irlandii Północnej na Morzu Irlandzkim. Będzie ona dla towarów brytyjskich „punktem wejścia” do strefy celnej UE. Na granice wrócą kontrole, a towary będą weryfikowane pod kątem dopuszczalności zwolnienia z cła zgodnie z regułami pochodzenia.

Imigracja do UK – system punktowy

W UK wprowadzony został nowy systemu punktowy na wzór tego panującego w Australii. Punkty będą przyznawane potencjalnym migrantom przede wszystkim w zależności od ich wykształcenia, zdolności posługiwania się językiem angielskim, kwalifikacji zawodowych oraz spodziewanego wynagrodzenia. Regulacja zmierza do odcięcia dopływu tak zwanej „niewykwalifikowanej siły roboczej”.

E-book – kompleksowe źródło informacji

Specjalizujący się w sprawach międzynarodowych i imigracyjnych, Cyprian Liske oraz kierujący działem TMT, mec. Łukasz Wieczorek stworzyli kompendium wiedzy, będące odpowiedzią na chaos informacyjny wywołany wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

W e-booku poświęconym pobrexitowym przemianom możliwość zapoznania się ze skutkami decyzji UK o opuszczeniu UE. W analizie mowa między innymi o tym, co oznacza dla przedsiębiorców nowa umowa o handlu i współpracy między Unią Europejską a Wielką Brytanią.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w naszym ebooku.

 

POBIERZ NASZ EBOOK

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    NIP: 9452181482 REGON: 123240424
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    mackrell Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl