19.04.2021

Zbliża się czas rozliczeń Tarczy Finansowej 1.0 z Polskiego Funduszu Rozwoju!

Mariusz Purgał

Polski Fundusz Rozwoju udostępnił niedawno zasady rozliczania Tarczy 1.0, o którą można było się ubiegać wiosną i latem zeszłego roku. Zmianie uległ również regulamin Tarczy, umożliwiający przedsiębiorcom (prowadzącym działalność pod jednym z 54 kodów PKD) umorzenie 100% subwencji.

 

Procedurę rozliczenia subwencji określa się w sześciu krokach:

 1. Zainicjowanie procedury przez bank, za pośrednictwem którego zawarto umowę subwencji; przedstawia on PFR propozycję wysokości subwencji podlegającej zwrotowi.
 2. Zweryfikowanie treści oświadczenia o rozliczeniu subwencji finansowej; czy wszystkie wymagane pola zostały uzupełnione, a także czy dane zawarte w oświadczeniu są prawidłowe.
 3. Wypełnienie m.in: oświadczenia o wysokości straty na sprzedaży oraz oświadczenia o spadku przychodów.
 4. Poddanie oświadczenia autoryzacji.
 5. Weryfikacja oświadczenia przez PFR.
 6. Podjęcie decyzji przez PFR.

Oświadczenie o rozliczeniu subwencji trzeba złożyć maksymalnie w ciągu 10 dni roboczych od pierwszej rocznicy otrzymania środków!

Warto także pamiętać, że przedsiębiorcy nieuprawnieni do 100% umorzenia subwencji mogą liczyć jedynie na 75% otrzymanej subwencji. Spłata subwencji zostanie podzielona na 24 raty, a w razie niezgody z kwotą wyliczoną przez PFR można się domagać postępowania wyjaśniającego.

Jak rozliczyć swoją subwencję? Czy na pewno przysługuje pełne umorzenie subwencji? Zapraszamy do kontaktu! Nasz doświadczony zespół z chęcią odpowie na wszelkie pytania nurtujące przedsiębiorców.

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.

  Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
  NIP: 9452181482 REGON: 123240424
  Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
  mackrell Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl