14.12.2020

Pomoc dla przedsiębiorców w ramach Polityki Nowej Szansy

Mariusz Purgał
pomoc dla przedsiębiorców

Jednym z podstawowych problemów, z którym mierzą się przedsiębiorcy w czasie restrukturyzacji jest brak dostępnego finansowania działań naprawczych. Banki niechętnie pomagają przedsiębiorstwom w restrukturyzacji, ponieważ wysoko oceniają ryzyko takiej inwestycji.  Na rynku nie ma też wielu innych podmiotów, które szeroko wspierałyby finansowo biznesy w trudnych sytuacjach. Tymczasem pomoc dla przedsiębiorców to ważny element walki o przyszłość gospodarki po koronawirusie.

Sądowa ochrona przed egzekucjami i chwilowy brak konieczności spłaty zaległych zobowiązań to duża pomoc. Niestety, często płynność finansowa jest na tyle zachwiana, że potrzebne jest choćby tymczasowe dokapitalizowanie. Pozwoli ono na nabranie rozpędu i wyjście z problemów finansowych.

O nowych możliwościach uzyskania pomocy publicznej pisze adwokat Mariusz Purgał specjalizujący się w tym obszarze, na stronie BPCC, zachęcamy do lektury. Tekst można przeczytać po kliknięciu w ten link: KLIKNIJ

W tekście mowa m.in. o nowej ustawie o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców realizująca tzw. Politykę Nowej Szansy. Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) będzie udzielała wsparcia w trzech formach: pomoc na ratowanie, tymczasowe wsparcie restrukturyzacyjne i pomoc na restrukturyzację.

Wśród dwóch pierwszych form wsparcia znalazły się pożyczki na 6 lub 18 miesięcy z oprocentowaniem nie niższym niż 5,87 proc. w wysokości niezbędnej do utrzymania działalności operacyjnej. Środki te nie będą mogły jednak być przeznaczone na nabycie nowych aktywów czy rozszerzenie działalności gospodarczej. Więcej w artykule na BPCC.

 

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    NIP: 9452181482 REGON: 123240424
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    mackrell Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl