16.09.2020

„Polityka rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce” przyjęta

Izabela Palus

 

Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji (KRMC) przyjął „Politykę rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce”, poinformował w poniedziałek resort cyfryzacji.

Dokument określa działania i cele dla Polski w zakresie AI w różnych perspektywach czasowych i stanowi uzupełnienie takich dokumentów, jak m.in. Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju, Skoordynowany Plan Komisji Europejskiej dla rozwoju sztucznej inteligencji w Unii Europejskiej, a także prac organizacji międzynarodowych.

Dokument został podzielony na sześć kategorii: AI i społeczeństwo, AI i innowacyjne firmy, AI i nauka, AI i edukacja, AI i współpraca międzynarodowa, AI i sektor publiczny. Wskazuje ponadto wymagania i warunki zastosowania sztucznej inteligencji, obejmujące wszystkie fazy – począwszy od projektowania rozwiązań, poprzez badanie, rozwój, wdrożenie, stosowanie i używanie, a skończywszy na wyłączeniu z obrotu.

Jednym z głównych celów „Polityki rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce” jest ponadto utworzenie centrum koordynacyjnego przy Ministrze Cyfryzacji, które ma monitorować wdrożenie polityki sztucznej inteligencji w Polsce.

Dokument ma zostać przekazany w najbliższych dniach do dalszych prac legislacyjnych, a jego przyjęcie przez Stały Komitet Rady Ministrów jest zaplanowane na przełom września i października 2020 r.

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/rozwoj-sztucznej-inteligencji-w-polsce–wazna-decyzja

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    NIP: 9452181482 REGON: 123240424
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    mackrell Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl