21.01.2021

Program Poland. Business Harbour – jak zgłosić firmę do udziału?

Łukasz Wieczorek
program polskiego rządu

„Poland. Business Harbour” to program polskiego rządu ułatwiający podjęcie pracy w Polsce przez Białorusinów. Mogą wziąć w nim udział zarówno specjaliści z branży IT, jak i osoby, które nie mają doświadczenia albo wykształcenia w obszarze nowych technologii. W takim wypadku kwalifikacja do programu będzie zależeć od zaproszenia pracownika do pracy przez polską firmę, uczestniczącą w projekcie. Chciałbyś zgłosić swoją firmę do udziału w programie „Poland. Business Harbour”? Podpowiadamy, jak możesz to zrobić.

Program polskiego rządu a cel

W związku z niestabilną sytuacją na Białorusi, wielu obywateli tego kraju podejmuje decyzję o relokacji do krajów UE, w tym do Polski. Niestety, czas oczekiwania na polską wizę w normalnym trybie może trwać wiele miesięcy. Biorąc udział w programie „Poland. Business Harbour”, ten okres skraca się do kilku tygodni. Białorusini posiadający wizę z adnotacją „Poland. Business Harbour” mogą legalnie rozpocząć pracę w Polsce niemal od zaraz.

Jak zgłosić chęć udziału w „Poland. Business Harbour”?

Chęć udziału w programie mogą zgłosić polskie firmy informatyczne, które rozważają zatrudnienie programistów i innych specjalistów IT lub osoby zza wschodniej granicy wyrażające chęć nauczenia się od podstaw zawodu związanego z branżą IT. Zgłoszenia odbywają się poprzez ankietę internetową dostępną na stronie: KLIKNIJ W LINK I ZAPOZNAJ SIE Z ANKIETĄ.

Jak wygląd formularz zgłoszeniowy?

Krótki formularz ma na celu zebranie danych na temat zapotrzebowania polskich firm IT na pracowników. Po weryfikacji formularza, zgłoszenie zostaje opublikowane na stronie internetowej projektu. To główny punkt informacyjny dla Białorusinów chcących uczestniczyć w programie „Poland. Business Harbour”. Zgłaszające się firmy zobowiązane są do pozostawienia danych do kontaktu z osobami z Białorusi zainteresowanymi opublikowanymi ofertami.

W ankiecie należy również umieścić niezobowiązujące informacje dotyczące warunków zatrudnienia. Warto poinformować o pozapłacowych benefitach. Można również dodać linki do swojej strony internetowej.

O głównych założeniach jakim jest program polskiego rządu „Poland. Business Harbour” można przeczytać w innym artykule opublikowanym na blogu kancelarii, zatytułowanym „Polska rozbudowuje przystań biznesową dla specjalistów zza wschodniej granicy”. Zachęcamy do lektury.

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    NIP: 9452181482 REGON: 123240424
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    mackrell Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl