02.09.2020

Ulga dla początkujących przedsiębiorców w czasach pandemii

Katarzyna Augustyniak

Osoby bezrobotne, które zdecydują się na własny biznes w trudnym czasie pandemii, będą mogły liczyć na wsparcie fiskusa. Na dobry początek – większa niż dotychczas dotacja z urzędu pracy. Szczegóły w naszym artykule.

Korzyści wynikające z dotacji

Bezrobotni, którzy podejmą odważną decyzję otwarcia własnej działalności gospodarczej w czasach koronawirusa, otrzymają dotację z urzędu pracy w wysokości nawet 30 tys. złotych. Dzięki temu wsparciu będą mogli zakupić sprzęt i opłacić usługi konieczne do prowadzenia własnego biznesu. Co więcej, pieniądze z dotacji są zwolnione z podatku dochodowego. Dodatkowo zalicza się je do kosztów uzyskania przychodu. Młody przedsiębiorca może liczyć więc na dofinansowanie wraz z preferencją podatkową.

Ryzyko związane z dotacją

Skorzystanie z dotacji wiąże się jednak z obowiązkiem spełnienia określonych wymagań. Przede wszystkim Przedsiębiorca, który zamknie działalność przed upływem 12 miesięcy, będzie musiał oddać dotację wraz z odsetkami. Zwykle wkład własny nie jest wymagany, ale lepiej dysponować środkami własnymi w celu zabezpieczenia się przed ewentualnymi trudnościami.

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl