19.02.2019

Reprezentacja klienta przed urzędami w USA w zakresie pomówienia o naruszanie praw autorskich

Marcin Wierzbicki

W ubiegłym miesiącu Kancelaria świadczyła na rzecz klienta pomoc prawną w zakresie reprezentacji przed urzędem federalnym w Stanach Zjednoczonych w sprawie związanej z pomówieniem przez amerykańską korporację o naruszanie praw autorskich. Sprawa dotyczy przygotowywanego przez urząd w Waszyngtonie, corocznego raportu o światowych naruszeniach i zagrożeniach dla praw własności intelektualnej. Zespół Kancelarii sporządził pismo wykazujące zgodność z prawem polskim i europejskim (w tym. m.in. z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną) działalności klienta oraz punktujące nieprawdziwe lub mylące stwierdzenia zawarte w piśmie amerykańskiej korporacji. Przy prowadzeniu tej sprawy Kancelaria musiała zmagać się również z niestandardowymi trudnościami w postaci zamknięcia części urzędów i agencji federalnych USA z uwagi na tzw. shutdown. Obsługa tego rodzaju spraw z elementami transgranicznymi jest już od dłuższego czasu w obszarze zainteresowań Kancelarii i staje coraz bardziej istotnym elementem prowadzonej praktyki, wynikającym z globalnego charakteru działalności klientów oraz zagrożeń dla ich interesów, wykraczających poza jedną jurysdykcję.

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl