15.10.2018

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę

Marcin Wierzbicki

W ostatnich dniach Andrzej Sapkowski i jego prawnicy żądaniem zapłaty przez CD PROJEKT niebagatelnej kwoty 60 mln zł dopisują kolejne rozdziały do wiedźmińskiej sagi i rozpalają uwagę nie tylko miłośników fantastyki, ale przede wszystkim inwestorów, akcjonariuszy i prawników wyspecjalizowanych w dziedzinie praw autorskich. W napięciu oczekujemy na dalszy rozwój wypadków. Tymczasem w Kancelarii Konieczny Wierzbicki zespół prawników z sukcesem przeprowadził transakcję w ramach, której młode studio deweloperskie otrzymało wsparcie finansowe na poziomie 5 mln zł, celem przygotowania i wydania gry opartej na wysoko ocenianych książkach młodego polskiego pisarza i rysownika. Drużyna Kancelarii przeprowadziła pełne badanie due dilligence spółki ze szczególnym uwzględnieniem spraw korporacyjnych, umów gospodarczych oraz prawidłowości przeniesienia praw autorskich do utworów będących kanwą powstających gier. Wydanie gry planowane jest w kolejnym roku kalendarzowym, a my jesteśmy dumni, że mogliśmy doradzać przy transakcji.

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl