09.12.2020

Prawnicy Kancelarii wsparli spółkę Ailleron w sfinalizowaniu transakcji na 111 mln zł

Monika Kapijas

Partner zarządzający Kancelarii Michał Konieczny, adw. Paulina Opiełka i r.pr. Monika Kapijas świadczyli doradztwo w toku przygotowań do procesu inwestycyjnego oraz w negocjacjach warunków transakcji na rzecz spółki Ailleron, czołowego dostawcy nowoczesnych produktów i usług technologicznych.

W ramach transakcji jedna z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, Enterprise Investors zainwestuje w Software Mind 111 mln zł poprzez odkup od Ailleron części istniejących udziałów za 40 mln zł oraz dokapitalizowanie spółki kwotą 71 mln zł.

Przyniesie to funduszowi 50,2% udziałów w Software Mind, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli operacyjnej nad Software Mind przez Ailleron.

Jak przekonuje mec. Michał Konieczny, który przewodził zespołowi prawników z Kancelarii:

– Transakcja to wynik efektów ciężkiej codziennej pracy wykonywanej z pasją przez zespół Ailleron i Software Mind.

Spółce Ailleron serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za powodzenie kolejnych inwestycji. Ze szczegółami dotyczącymi transakcji można zapoznać się w zakładce PORTFOLIO: Obsługa inwestycji Enterprise Investors w Software Mind.

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl