02.12.2020

Sprzedaż nieruchomości na park usługowy i hotelowy

Paweł Syguła

Prawnicy z kancelarii Konieczny Wierzbicki świadczyli pomoc prawną w procesie sprzedaży gruntu w centrum Krakowa z przeznaczeniem na park biurowo-usługowo-hotelowy dla klienta będącego spółką giełdową, której działalność koncentruje się na szeroko rozumianej działalności na rynku nieruchomości.

Była to transakcja szczególnie złożona, bo oparta na trójstronnym porozumieniu z wierzycielem właściciela.
Proces sprzedaży nieruchomości przebiegał w trzech etapach (trzy umowy). Krakowski przedsiębiorca sprzedał nieruchomość trzem różnym podmiotom – jeden kontrakt obejmował budowę infrastruktury dla całego parku, w ramach drugiego zakupiono łączniki i łaty na drogach publicznych, które nie były własnością sprzedającego, trzeci etap obejmował sprzedaż całej nieruchomości niemieckiemu i amerykańskiemu funduszowi kapitałowemu.

W efekcie sprzedano zespół nieruchomości w centrum Krakowa, z przeznaczeniem pod biura o wielkości ponad 80.000 m2 GLA i o łącznej wartości transakcji przekraczającej 100 mln PLN.

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl