09.12.2020

Wsparcie jednej z największych spółek IT w negocjacjach z tzw. jednorożcem z Doliny Krzemowej

Paweł Syguła

Kancelaria Konieczny Wierzbicki wspierała Klienta przy redakcji i negocjacjach umowy na świadczenie profesjonalnych usług IT. Kontrahentem Klienta Kancelarii Konieczny Wierzbicki była spółka technologiczna z Doliny Krzemowej w USA, zaliczana do tzw. „jednorożców” (spółek wzrostowych z  kapitalizacją przekraczającą 1 mld USD).

Jedna z największych spółek dostarczających wyspecjalizowane rozwiązania IT dla branży finansowej, hotelarskiej i telekomunikacyjnej, a jednocześnie wieloletni Klient Kancelarii Konieczny Wierzbicki, powierzyła prawnikom z Kancelarii negocjacje umowy na świadczenie usług IT ze Spółką z Doliny Krzemowej zaliczaną do grona tzw. Unicorns. Tzw. jednorożce to spółki wzrostowe o kapitalizacji ponad 1 mld USD. Inwestorami w spółce, z którą prowadził negocjacje klient Kancelarii, są jedne z największych i najbardziej innowacyjnych funduszy na świecie. Spółka zapewnia rozwiązania, które zmieniają sposób interakcji marek i użytkowników na różnych platformach cyfrowych.

Dzięki integracji technologii spółki z głównymi kanałami w tym m.in. aplikacjami, pocztą e-mail, mediami społecznościowymi wiodące marki generują konwersje o wyższej wartości niż kiedykolwiek wcześniej. Obecnie spółka obsługuje precyzyjne łącza mobilne (tzw. deep links), atrybucje oraz pomiary dla ponad 2 miliardów użytkowników miesięcznie na całym świecie i jest zaufanym dostawcą dla ponad 30 000 aplikacji, w tym Airbnb, BuzzFeed, Jet, Pinterest, Target, Yelp i wielu innych.

Przedmiotem współpracy było świadczenie przez Klienta Kancelarii wyspecjalizowanych usług IT. Na mocy kontraktu nie można informować o szczegółach prac i produktach, nad którymi Klient pracuje.

Umowa została zawarta na czas nieokreślony i została sfinalizowania dzięki wsparciu zespołu IT Kancelarii na czele z mec. Łukaszem Wieczorkiem.

Projekcja przychodów z kontraktu, przy ciągłości zamówień zakłada przychody w pierwszym roku umowy na poziomie 10% kapitałów własnych Spółki. Kontrakt jest rozwojowy i zakłada stałe zwiększanie zaangażowanego zespołu. Umowa jest doskonałą referencją dla Klienta Kancelarii w rejonie Doliny Krzemowej, gdzie takie polecenia mają kluczowe znaczenie dla dalszej ekspansji.

Warunki umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów.

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl