09.11.2020

Stała obsługa prawna funduszu venture capital komercjalizującego nowoczesne technologie

Agnieszka Grzebieniowska

Fundusz venture capital, którego polityka inwestycyjna skoncentrowana jest na projektach badawczych, w tym na wspieraniu innowacji w start-upach i rozwiniętych firmach, zlecił Kancelarii Konieczny Wierzbicki stałą obsługę prawną swoich interesów w ramach programu rozwojowego.

Prawnicy z Kancelarii – Dawid Stalmach i mec. Paulina Opiełka – prowadzili kompleksową obsługę inwestycji. Przeprowadzali badania due diligence, a także kontrolę prawidłowości wydatkowania pomocy publicznej. Przygotowali umowę inwestycyjną oraz zadbali o jej wykonanie, zapewniając wyjście inwestycyjne.

Sporządzali również wewnętrzne dokumenty funduszu, przede wszystkim politykę inwestycyjną oraz politykę unikania konfliktu, które miały zapewnić zgodność z wymogami programu. Największym wyzwaniem projektu – ze względu na surowe wymagania programowe – było negocjowanie umów z grantodawcą i inwestorami.  Prawnicy z Kancelarii Konieczny Wierzbicki poradzili sobie jednak i z tym zadaniem.

Fundusz, który na co dzień łączy świat nauki z biznesem, doradzając start-upom i przedsiębiorstwom chcącym komercjalizować nowoczesne technologie, współpracuje z Kancelarią Konieczny Wierzbicki od 2018 roku, konsekwentnie realizując wyznaczone cele.

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl