Klient to Fundacja, która jest organizatorem akceleratora będącego częścią globalnej sieci, afiliowanej z najlepszą na świecie uczelnią technologiczną. Celem akceleratora jest rozwój startupów działających w zakresie m.in. technologii informatycznych, usług finansowych, rozwiązań medycznych, nauk biologicznych, oprogramowania i IoT.
Prawnicy z Kancelarii Konieczny Wierzbicki podjęli się na życzenie Fundacji zadania stworzenia wskazanego akceleratora. Mec. Paulina Opiełka, prawnik Dawid Stalmach brali udział w pracach przygotowania regulaminu akceleratora oraz sporządzali umowy zawierane z uczestnikami programu. Równie ważną realizacją było przygotowywanie umów z partnerami wspierającymi i odbiorcami technologii. Należą do nich spółki z sektora dużych przedsiębiorstw, które w określonej branży prowadzić będą realizację pilotażu rozwiązania startupu i być może wdrożą to rozwiązanie w swojej działalności.
W ramach prowadzonej współpracy prawnicy z Kancelarii Konieczny Wierzbicki zajęli się tworzeniem spółek dla Pomysłodawców, przygotowywaniem umów dotyczących ochrony informacji poufnych i własności intelektualnej, a także doradztwem w zakresie ochrony danych osobowych. Przygotowali m.in. dokumentację niezbędną do dostosowania działalności do wymogów RODO oraz umowy i regulaminy dotyczące współpracy startupów z kontrahentami i docelowymi klientami.
Kancelaria świadczy na rzecz Fundacji doradztwo prawne w zakresie prowadzenia działalności w branżach: diagnostyki i analityki medycznej, świadczenia usług medycznych przez Internet, medycyny weterynaryjnej, rehabilitacji, oprogramowania, rozwiązań z zakresu IoT, ochrony środowiska.