14.12.2020

Pomoc dla przedsiębiorców w ramach Polityki Nowej Szansy

Mariusz Purgał
pomoc dla przedsiębiorców

Jednym z podstawowych problemów, z którym mierzą się przedsiębiorcy w czasie restrukturyzacji jest brak dostępnego finansowania działań naprawczych. Banki niechętnie pomagają przedsiębiorstwom w restrukturyzacji, ponieważ wysoko oceniają ryzyko takiej inwestycji.  Na rynku nie ma też wielu innych podmiotów, które szeroko wspierałyby finansowo biznesy w trudnych sytuacjach. Tymczasem pomoc dla przedsiębiorców to ważny element walki o przyszłość gospodarki po koronawirusie.

Sądowa ochrona przed egzekucjami i chwilowy brak konieczności spłaty zaległych zobowiązań to duża pomoc. Niestety, często płynność finansowa jest na tyle zachwiana, że potrzebne jest choćby tymczasowe dokapitalizowanie. Pozwoli ono na nabranie rozpędu i wyjście z problemów finansowych.

O nowych możliwościach uzyskania pomocy publicznej pisze adwokat Mariusz Purgał specjalizujący się w tym obszarze, na stronie BPCC, zachęcamy do lektury. Tekst można przeczytać po kliknięciu w ten link: KLIKNIJ

W tekście mowa m.in. o nowej ustawie o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców realizująca tzw. Politykę Nowej Szansy. Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) będzie udzielała wsparcia w trzech formach: pomoc na ratowanie, tymczasowe wsparcie restrukturyzacyjne i pomoc na restrukturyzację.

Wśród dwóch pierwszych form wsparcia znalazły się pożyczki na 6 lub 18 miesięcy z oprocentowaniem nie niższym niż 5,87 proc. w wysokości niezbędnej do utrzymania działalności operacyjnej. Środki te nie będą mogły jednak być przeznaczone na nabycie nowych aktywów czy rozszerzenie działalności gospodarczej. Więcej w artykule na BPCC.

 

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl