16.09.2020

„Polityka rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce” przyjęta

Izabela Palus

 

Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji (KRMC) przyjął „Politykę rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce”, poinformował w poniedziałek resort cyfryzacji.

Dokument określa działania i cele dla Polski w zakresie AI w różnych perspektywach czasowych i stanowi uzupełnienie takich dokumentów, jak m.in. Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju, Skoordynowany Plan Komisji Europejskiej dla rozwoju sztucznej inteligencji w Unii Europejskiej, a także prac organizacji międzynarodowych.

Dokument został podzielony na sześć kategorii: AI i społeczeństwo, AI i innowacyjne firmy, AI i nauka, AI i edukacja, AI i współpraca międzynarodowa, AI i sektor publiczny. Wskazuje ponadto wymagania i warunki zastosowania sztucznej inteligencji, obejmujące wszystkie fazy – począwszy od projektowania rozwiązań, poprzez badanie, rozwój, wdrożenie, stosowanie i używanie, a skończywszy na wyłączeniu z obrotu.

Jednym z głównych celów „Polityki rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce” jest ponadto utworzenie centrum koordynacyjnego przy Ministrze Cyfryzacji, które ma monitorować wdrożenie polityki sztucznej inteligencji w Polsce.

Dokument ma zostać przekazany w najbliższych dniach do dalszych prac legislacyjnych, a jego przyjęcie przez Stały Komitet Rady Ministrów jest zaplanowane na przełom września i października 2020 r.

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/rozwoj-sztucznej-inteligencji-w-polsce–wazna-decyzja

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl