17.10.2019

NOWE PRAWO BUDOWLANE

izabela ustymenko

W Rządowym Centrum Legislacji dobiegają końca prace nad projektem ustawy nowelizującym ustawę z dnia 7 lipca 1994 roku prawo budowlane i niektórych innych ustaw. Obecnie projekt, po zrecenzowaniu przez wewnętrzna komisje prawnicza, jest poprawiany przed skierowaniem pod obrady Rady Ministrów. Procedowany projekt zakłada wprowadzenie szeregu ułatwień w procedurze inwestycyjnej, polegających między innymi na ograniczeniu kontroli organów administracji jedynie do projektu zagospodarowania terenu i projektu architektoniczno-budowlanego, z zupełnym pominięciem części technicznej projektu, która będzie mogła być elastycznie modyfikowana w czasie budowy. Inną istotną zmianą będzie wyłączenie możliwości stwierdzenia nieważności pozwolenia na budowę lub pozwolenia na użytkowanie po upływie 5 lat od ich wydania, co zapewni większą trwałość decyzji administracyjnych w procesie budowlanym.

 

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl