27.01.2021

Konsekwencje Brexitu dla przedsiębiorców – raport do pobrania

Cyprian Liske

Wraz z końcem 2020 roku przestało formalnie obowiązywać w Wielkiej Brytanii prawo unijne. Przystosowanie się do nowych regulacji może stanowić spore wyzwanie, zwłaszcza dla przedsiębiorców, których biznes jest w jakikolwiek sposób związany z UK. Wiele zmian – począwszy od powrotu kontroli na granicach i ustanowienia nowych zasad imigracyjnych, poprzez nowe uwarunkowania dotyczące eksportu i importu towaru, aż po kwestie podatkowe – może budzić niepokój o przyszłość interesów.

Z myślą o wszystkich, którzy potrzebują realnej oceny obecnej sytuacji prawnej i wpływu Brexitu na skuteczność realizacji celów biznesowych w Wielkiej Brytanii, specjaliści w zakresie prawnej obsługi biznesu transgranicznego oraz imigracji z Kancelarii Konieczny Wierzbicki przygotowali analizę kluczowych postanowień najnowszej umowy zawartej między UK i UE.

Raport zawiera odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące krajobrazu gospodarczego po wystąpieniu UK z wspólnoty unijnej.

 • Jak teraz będzie wyglądać transfer towarów i usług do Wielkiej Brytanii?
 • Jak zmienią się reguły importu towarów i usług ze Zjednoczonego Królestwa do Unii?
 • Jakie zasady wprowadza nowa umowa o handlu i współpracy między UE i UK?
 • Jak wyglądać będzie migracja oraz delegacja pracowników pomiędzy Wielką Brytanią i państwami Unii Europejskiej?
 • Co nowego w podatkach i ubezpieczeniach po Brexicie?

E-book to kompleksowa analiza najważniejszych kwestii związanych z gospodarczymi skutkami wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Autorami raportu są mec. Łukasz Wieczorek, kierujący działem TMT Kancelarii Konieczny Wierzbicki, oraz prawnik Cyprian Liske, specjalizujący się w sprawach międzynarodowych i imigracyjnych.

Serdecznie polecamy wszystkich, zwłaszcza przedsiębiorcom, których biznes jest związany ze Zjednoczonym Królestwem. W razie pytań o wpływ Brexit-u na prowadzenie biznesu, zachęcamy do kontaktu z autorami.

 

POBIERZ RAPORT

 

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

  Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
  Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
  Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl