12.09.2019

Kolejny duży wyciek danych z Facebooka

izabela ustymenko

W Internecie znaleziono setki milionów numerów telefonów powiązanych z kontami na Facebooku. Narażony serwer zawiera ponad 400 milionów rekordów. Poza numerami telefonów użytkowników, w nielicznych przypadkach ujawniono także nazwy użytkowników, płeć i kraj lokalizacji. Sprawę szerzej ujawnił TechCrunch. Rzecznik Facebooka, Jay Nancarrow, oświadczył, że zestaw danych został już usunięty i nie znaleziono żadnych dowodów na to, by konta na Facebooku miały zostać zagrożone. Jest to kolejny przypadek braku zabezpieczenia danych z Facebooka po aferze Cambridge Analytica, kiedy to naruszono dane osobowe 80 milionów użytkowników w celu identyfikacji wyborczych preferencji i manipulowania nastrojami obywateli Stanów Zjednoczonych w wyborach prezydenckich w 2016 roku.

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl