28.01.2020

Konieczny Wierzbicki wspiera ekologiczne inwestycje

izabela ustymenko

Kancelaria Konieczny Wierzbicki w ciągu mijającego miesiąca świadczyła pomoc prawną na rzecz jednego z jej klientów, dużej spółki z branży IT, przy negocjowaniu umowy na zakup floty elektrycznych BMW wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania. W rezultacie, od początku tego roku klient dysponuje 10 sztukami nowoczesnych samochodów elektrycznych oraz stacją ładowania wyposażoną w odpowiednią ilość punktów z ładowarkami.

 

Pojazdy te dołączyły do rosnącej liczby samochodów z napędem elektrycznym, która – według Licznika elektromobilności prowadzonego przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) – liczy w Polsce już przynajmniej 8 637 zarejestrowanych aut (dane na koniec zeszłego roku).

Według danych zebranych przez PZPM i PSPA liczba stacji ładowania przekroczyła już 1 000 i na koniec grudnia 2019 r. wynosiła 1 011 (1 815 punktów). Rozwój elektromobilności, mimo że już dynamiczny (np. wzrost liczby stacji ładowania wyniósł ponad 200 proc. rok do roku) powinien znacznie przyspieszyć w związku z wejściem w życie w dniu 31 grudnia 2019 r. Rozporządzenia Ministra Aktywów Państwowych w sprawie szczegółowych warunków udzielania oraz sposobu rozliczania wsparcia udzielonego ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl