12.03.2020

Kancelaria doradza w sprawach skutków prawnych epidemii koronawirusa

izabela ustymenko

W ostatnim czasie epidemia wirusa SARS-Covid-19 nabiera rozpędu. Skutki globalnego zagrożenia widać już nie tylko w sferze zdrowia publicznego, ale także w turystyce, transporcie czy wymianie gospodarczej. Światowe indeksy giełdowe odnotowują znaczne spadki. Problemy dotyczą wielu przedsiębiorców, w tym klientów naszej Kancelarii.

Odwołane imprezy masowe, przeniesione terminy wydarzeń czy eventów, opóźnienia w wykonywaniu umów, konieczność wprowadzenia wewnętrznych procedur profilaktycznych, odwołanie szkoleń pracowniczych czy wyjazdów służbowych – to tylko niektóre problemy, z którymi borykają się przedsiębiorcy w tym wyjątkowym okresie. W tym kontekście warto pamiętać, że zagrożenie epidemiologiczne może zostać uznane, w konkretnych okolicznościach, za przypadek tzw. siły wyższej. Przedsiębiorca może się zatem bronić przed konsekwencjami niewykonania lub nienależytego wykonania umowy powołując się na fakt, iż powstała w ten sposób szkoda jest wynikiem siły wyższej – epidemii.

 

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl