16.08.2019

BIAŁA LISTA PODATNIKÓW

izabela ustymenko

Z dniem 1 września 2019 r. zostanie wdrożona „biała lista” podatników, zawierająca niezbędne informacje o podatnikach VAT. Zgodnie z treścią ustawy, szef Krajowej Administracji Skarbowej będzie prowadził w formie elektronicznej wykaz, zawierający dane o: 1) podmiotach, w odniesieniu do których naczelnik urzędu skarbowego nie dokonał rejestracji albo które wykreślił z rejestru jako podatników VAT; 2) podmiotach zarejestrowanych jako podatnicy VAT, w tym o podmiotach, których rejestracja jako podatników VAT została przywrócona. „Biała lista” podatników VAT stanowić będzie połączenie funkcjonujących do tej pory rejestrów rozszerzone o dodatkowe dane. W założeniu Ministerstwa Finansów, biała lista ma ułatwić weryfikację kontrahentów.

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl