04.04.2018

Ostatni dzwonek, by wdrożyć RODO

Marcin Wierzbicki

Przypominamy, że 25 maja 2018 r. rozpoczyna się stosowanie przepisów unijnego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO). W związku z faktem, że przygotowanie do stosowania nowych przepisów jest procedurą wieloetapową, przedsiębiorcy zobowiązani do dostosowania do nowej regulacji powinni obecnie rozpoczynać prace zmierzające do dostosowania do treści rozporządzenia. Wdrożenie nowych przepisów jest procedurą kilkuetapową, która – zależnie od zakresu działalności – może okazać się czasochłonna. Jednocześnie należy brać pod uwagę czas niezbędny do analizy obecnie stosowanych wzorców i przygotowanie oraz ustalenie z kontrahentami nowych wzorów dokumentów.

Również ustawodawca kończy prace nad dostosowaniem obecnych norm prawa krajowego. Na podstawie aktualnie przygotowanego projektu, powołany zostanie Urząd Ochrony Danych Osobowych, który zastąpi Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

 

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    NIP: 9452181482 REGON: 123240424
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    mackrell Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl