23.02.2023

Obsługa prawna spółki – jakie usługi powinna zawierać?

Kancelaria Prawna

Obsługa prawna spółek jest jedną z ważniejszych usług kancelarii prawnych, z których naprawdę warto skorzystać i na jakich nie można oszczędzać. Z uwagi na szybko zmieniające się przepisy prawa podatkowego, a także coraz to nowsze ich nowelizacje, wielu przedsiębiorców prowadzących spółkę ma poważny problem z jej formalnym funkcjonowaniem. Aby uniknąć poważnych konsekwencji wynikających z nieprawidłowości w bieżącej działalności spółki – warto zdecydować się na wybór usługi, jaką jest obsługa prawna spółki.

W niniejszym artykule wyjaśniamy m.in.: czym jest obsługa prawna spółek i jakie działania obejmuje.

Czym jest obsługa prawna spółki?

Obsługa prawna spółek obejmuje fachowe wsparcie merytoryczne we wszystkich kwestiach związanych z jej funkcjonowaniem. To, co może okazać się problematyczne dla przedsiębiorcy, nie stanowi trudności dla doświadczonego specjalisty. Zwykle standardowa obsługa prawna spółki obejmuje czynności takie jak:

 • konsultacje prawne i opiniowanie umów,
 • rejestracja spółek,
 • wsparcie merytoryczne w procesie ubiegania się o: licencje, koncesje, zezwolenia itp.,
 • tworzenie umów i dokumentów wewnętrznych spółki,
 • reprezentacja interesów klienta w sądzie,
 • doradztwo w zakresie najkorzystniejszej formy opodatkowania,
 • wsparcie w windykacji należności: tworzenie pism i wezwań do zapłaty
 • doradztwo w zakresie RODO,
 • pomoc w przekształceniach,
 • reprezentacja klientów przed organami administracji publicznej,
 • i wiele innych czynności, których zakres może być dopasowywany w toku współpracy.

Obsługa prawna spółki a rodzaj spółki

W kancelarii radców prawnych Michała Koniecznego i Marcina Wierzbickiego zajmujemy się kompleksową obsługą prawną spółek osobowych, takich jak: spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, oraz spółek kapitałowych, w tym spółki akcyjnej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i prostej spółki akcyjnej. Zakres niezbędnych działań będzie w każdym przypadku dopasowany do formy prawnej przedsiębiorstwa.

Wybór dobrej kancelarii specjalizującej się w obsłudze prawnej spółek ma wpływ na:

 • redukcję stresu związanego z koniecznością dopilnowania wielu formalności, a także z obawą o popełnienie błędu (nierzadko bardzo kosztownego),
 • realne oszczędności związane z outsourcingiem usług (nie trzeba zatrudniać radcy prawnego lub prawnika na wyłączność),
 • zmniejszenie ryzyka wystąpienia problemów finansowych związanych z podjęciem błędnej decyzji biznesowej,
 • zyskanie czasu, który można poświęcić na rozwój swojej firmy.

Zachęcamy do sprawdzenia, jak może przebiegać profesjonalna obsługa prawna firmy. Nasza kancelaria prawna z Warszawy oferuje fachowe wsparcie doradcze na każdym z etapów prowadzenia działalności. Początkującym przedsiębiorcom lub osobom chcącym zmienić formę prawną swojej firmy podpowiemy również, jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Kompleksową pomoc oferujemy nie tylko klientom z Warszawy – w ofercie kancelarii znajduje się także obsługa prawna spółek w Krakowie.

[FM_form id="2"]

Kontakt

KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy S.K.A.

  Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

  Administratorem Twoich danych osobowych jest
  KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy S.K.A. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków. NIP: 9452181482 REGON: 123240424
  Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
  Warszawa

  Rondo ONZ 1,

  00-124 Warszawa,

  +48 12 3957161

  kontakt@kwkr.pl