31.05.2021

Nowy Polski Ład – jakie plany ma polski przedsiębiorca?

Paweł Syguła

Nowy rządowy projekt skierowany do polskich przedsiębiorców wejdzie w życie od lipca 2021 r. Już teraz założenia projektowe Nowego Ładu spotykają się ze znaczną krytyką nie tylko ze strony przedsiębiorców, ale też specjalistów z zakresu ekonomii.

Program znacząco podwyższa obarczenie podatkiem osób sytuowanych w klasie średniej. Zatem najbardziej narażeni na wszelkie niedogodności są przede wszystkim mali i średni przedsiębiorcy. Jak zatem ta grupa społeczna zamierza sobie poradzić z nowymi założeniami rządowymi?

 

Wśród zmian, jakie szykuje rząd polskim przedsiębiorcom, znajduje się m.in. podniesienie kwoty wolnej od PIT najmniej zarabiającym obywatelom przy jednoczesnym podniesieniu drugiego progu podatku PIT. Zmianie ulec mają także zasady obliczania składki zdrowotnej. W projekcie wymienia się również ulgę dla klasy średniej, jednak na razie nie podano konkretnych informacji.

Nowy Polski Ład – poznaliśmy podatkowe założenia rządowe

Jak zatem na zmiany reaguje polski przedsiębiorca? W przeprowadzonej przez naszą Kancelarię ankiecie najwięcej osób (33,3%) planuje zmianę formy działalności. 28,6% ankietowanych zastanawia się nad zmianą prowadzenia firmy, tyle samo osób prawdopodobnie skorzysta z ulg podatkowych. Z kolei najmniej (9,5%) chętnych jest do zwiększenia inwestycji.

Być może część przedsiębiorców jeszcze zmieni plany wraz z poznaniem szczegółów rządowego programu.

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    NIP: 9452181482 REGON: 123240424
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    jooble mackrell Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl