12.09.2019

Kolejny duży wyciek danych z Facebooka

izabela ustymenko

W Internecie znaleziono setki milionów numerów telefonów powiązanych z kontami na Facebooku. Narażony serwer zawiera ponad 400 milionów rekordów. Poza numerami telefonów użytkowników, w nielicznych przypadkach ujawniono także nazwy użytkowników, płeć i kraj lokalizacji. Sprawę szerzej ujawnił TechCrunch. Rzecznik Facebooka, Jay Nancarrow, oświadczył, że zestaw danych został już usunięty i nie znaleziono żadnych dowodów na to, by konta na Facebooku miały zostać zagrożone. Jest to kolejny przypadek braku zabezpieczenia danych z Facebooka po aferze Cambridge Analytica, kiedy to naruszono dane osobowe 80 milionów użytkowników w celu identyfikacji wyborczych preferencji i manipulowania nastrojami obywateli Stanów Zjednoczonych w wyborach prezydenckich w 2016 roku.

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    NIP: 9452181482 REGON: 123240424
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    mackrell Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl