Podatki

IP Box

Zarówno programistom, jak i spółkom z obszaru nowych technologii oraz przedstawicielom innych branż i usług pomagamy w zakresie korzystania z ulgi IP Box. 

Jako 1 z 5 kancelarii radców prawnych w Polsce jesteśmy rekomendowanymi partnerami w obszarze prawa nowych technologii/TMT – to wyróżnienie zyskaliśmy w ramach elitarnego rankingu kancelarii prawnych prowadzonym przez dziennik "Rzeczpospolita". W swoim portfolio mamy też nagrody za "wyjątkowy kunszt prawniczy" oraz szereg wystąpień na licznych konferencjach dla sektora nowych technologii.

Zrealizowaliśmy dla klientów dziesiątki projektów dotyczących ulgi wynikającej z zastosowania podwyższonych prawno-autorskich kosztów uzyskania przychodów, w tym ulgi B+R czy ulgi IP Box. Z jednakowo wysoką motywacją wspieramy podmioty zatrudniające setki pracowników i działające na rynkach międzynarodowych, jak i podmioty małe oraz indywidualnych programistów.

Dowodem naszych kompetencji są zadowoleni klienci. sukcesy w prestiżowych rankingach prawniczych oraz poszerząjąca się liczba partnerów biznesowych. 

 

IP Box – jak pomagamy naszym klientom?

  • Ustalenie, czy podatnik posiada prawa kwalifikowane
  • obliczenie współczynnika wyliczenia dochodu,
  • doradztwo dotyczące ewidencjonowania podatkowego ulgi IP Box,
  • analiza prac B+R i kosztów z nią związanych,
  • przygotowanie dokumentacji, pozwalającej na bezpieczne korzystanie z ulgi IP Box,
  • wsparcie w przygotowaniu deklaracji na podatek.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt via e-mail: kancelaria@kwkr.pl


IP Box – czym jest, jakie warunki nalezy spełnić?

IP Box to preferencja podatkowa, która pozwala obniżyć podatek dochodowy do 5% (z 19%). Ulga ta kierowana jest do jednoosobowych podmiotów gospodarczych, jak i do spółek; do podmiotów, które istnieją od niedawna, jak do podmiotów, które na rynku istnieją wiele lat. Szczegóły na temat korzyści oraz warunków związanych z ulgą IP Box znajdziesz tutaj: ulga IP Box