24.02.2020

Czy kasjer ma obowiązek wydawania reszty? Zaskakująca odpowiedź!

izabela ustymenko

Na łamach portalu Wirtulana Polska pojawił się arykuł ws. wydawania reszty klientom. Otóż prawo nie idzie w tym przypadku ze zwyczajem, jaki panuje w kulturze, zwłaszcza w polskiej kulturze.

Jak powiada Mateusz Kozieł – radca prawny Kancelarii Konieczny, Wierzbicki: 

Żadna regulacja nie nakłada na sprzedawcę obowiązku posiadania środków służących wydawaniu reszty, wynika to raczej ze zwyczaju oraz pro-konsumenckiego podejścia do kupujących, sprzedawca powinien zagwarantować też możliwość innej formy uregulowania płatności.

Cały arykuł znajuje się pod linkiem:https://finanse.wp.pl/czy-kasjer-ma-obowiazek-wydawania-reszty-sprawdzilismy-co-na-to-prawo-i-sklepy-6479579520108161a

Kontakt

Konieczny, Wierzbicki
Kancelaria Radców Prawnych sp.p.
Warszawa

ul. Piękna 15 lok. 34

+48 12 3957161

kancelaria@kwkr.pl

    Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków.
    NIP: 9452181482 REGON: 123240424
    Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
    mackrell Autoryzowany Doradca New Connect Invest in Poland british polish chamber of commerce Laureat Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 2018 CATALYST Autoryzowany Doradca Irish polish chamber of commerce restrukturyzacja.pl